Drukarnia offsetowa tyczyn

Rodzaje druku

Dużo prawdopodobnych odbiorców nie orientuje się w ofertach drukarni. Skomplikowane pojęcia, ogromny wybór a przy tym złożony wachlarz cen może przyprawić o zawrót głowy.
Należałoby zdać sobie sprawę z tego, który rodzaj usługi jest nam przydatny, jakim okresem dysponujemy i jak wielkie pragniemy złożyć zamówienie. Zasadnicza jest też jakość druku a także wystarczający skutek. 
Druk można podzielić na cyfrowy, fleksograficzny a w dodatku offsetowy. 
Drukarnie cyfrowe dysponują maszynami, które dystrybuują toner po papierze metodą elektrostatyczną, w postaci proszku. Jest to technika szybka, ale za jednym zamachem poświęcona dla malutkich rozmiarów.
Druk fleksograficzny to strategia druku wypukłego. Używane są w niej sprężyste formy. 
Drukarnia offsetowa może zaproponować druk najwyższej jakości. Jego jedyną wadą jest dłuższy czas oczekiwania. Poza tym jest on jednak niedrogi, a finalny rezultat jest najlepszy. W odróżnieniu do druku cyfrowego pozwala on na drukowanie dodatkowo na sporych formatach. Wykorzystywany jest w produkcji sporych nakładów, na przykład gazet, czasopism, kalendarzy, ulotek lub plakatów.
Decyzja dotycząca wyboru najlepszego możliwego druku zależna jest więc od tego, co albo w jakim nakładzie pragniemy wydrukować. Teraz większość drukarni dysponuje maszynami pozwalającymi na utworzenie każdego rodzaju druku, więc nie musimy się decydować na usługi jednej konkretnej drukarni.


Możliwość komentowania jest wyłączona.